051 – 4474681 admin@oranjemeisies.co.za

KALENDER

Kliek hier vir die hele jaar se program

* Bedrae tussen hakies is ’n aanduiding soos in 2018 en onderhewig aan verandering.
MEI
Wo. 01 WERKERSDAG
Vrystaat Kunswedstryd: Vokaal en ligte musiek
Debat: ATKV – 1ste rondte (L/s Kroonheuwel – Kroonstad)
All Girls’ School’s Festival (Paarl)
10:00 – 14:00 Kooroefening
Do. 02 Vrystaat Kunswedstryd: Vokaal en ligte musiek
Debat: ATKV – 1ste rondte (L/s Kroonheuwel – Kroonstad)
All Girls’ School’s Festival (Paarl)
Vr. 03 Vrystaat Kunswedstryd: Vokaal en ligte musiek
All Girls’ School’s Festival (Paarl)
Landloop: Liga 1
Sa. 04 All Girls’ School’s Festival (Paarl)
So. 05
Ma. 06 Gr. 8-12-vraestelle sirkuleer
Applous Streeksrondte
Vrystaat Kunswedstryd: Voordrag, toneel en clavier
14:00 – 17:00 Drama: OMS-Tienertoneel repetisie
Di. 07 Vrystaat Kunswedstryd: Voordrag, toneel en klavier
Wo. 08 Tennis: Amanda Coetzertoernooi
Vrystaat Kunswedstryd: Voordrag, toneel en klavier
Gee BL-verslae en besprekingspunte in (Sek. Skool)
18:45 VCSV
Do. 09 Tennis: Amanda Coetzertoernooi
Vrystaat Kunswedstryd: Voordrag, toneel en klavier
Vr. 10 Tennis: Amanda Coetzertoernooi
Gr.8-12-vraestelle by Vakhoof
Vrystaat Kunswedstryd: Voordrag, toneel en klavier
Redenaars: ATKV – eerste rondte (Willem Postma)
Landloop: Liga 2
Netbal: Vrystaatproewe 0/15 & 0/17
Sa. 11 Redenaars: ATKV – eerste rondte (Willem Postma)
Tennis: Amanda Coetzertoernooi
Netbal: Vrystaatproewe 0/14; 0/16 & 0/18
So. 12
Ma. 13 07:25 OMS-Pinkster
Vrystaat Kunswedstryd: Ligte musiek en orkesinstrumente
14:00 – 17:00 Drama: OMS-Tienertoneel repetisie
Debat: Inter (Grey)
Di. 14 07:25 OMS-Pinkster
Vrystaat Kunswedstryd: Ligte musiek en orkesinstrumente
Wo. 15 07:25 OMS-Pinkster
Vrystaat Kunswedstryd: Ligte musiek en orkesinstrumente
18:45 VCSV
Do. 16 07:25 OMS-Pinkster
Vrystaat Kunswedstryd: Ligte musiek en orkesinstrumente
19:00 KOORSIG
Vr. 17 Affies Interskole (Bloemfontein)
Vraestelle in kluis: gr. 10-12
Vrystaat Kunswedstryd: Ligte musiek en orkesinstrumente
Sa. 18 Affies Interskole (Bloemfontein)
Landloop: Interprovinsiale byeenkoms (Kimberley)
So. 19
Ma. 20 (VOORLOPIG) EKSAMEN BEGIN – gr. 10-12 (Departement bepaal)
Di. 21 17:30 BL-vergadering (Raadskamer – Sek. Skool)
Wo. 22
Do. 23
Vr. 24 Landloop: Liga 3
Sa. 25 Debat: ATKV – semi-finaal (L/s Kroonheuwel- Kroonstad)
Redenaars: Radikaal – Vrystaatfinaal (Bethlehem)
Do. 30 HEMELVAART
Vr. 31 Landloop: Liga 4
Redenaars: ATKV – semi-finale rondte (Kroonheuwel)
JUNIE
Sa. 01 Netbal: Vrystaatspanne oefenkamp (Odendaalsrus)
Redenaars: ATKV – semi-finale rondte (Kroonheuwel)
Wo. 05 Kwartaalverslae/Beplannings/Notules ingee
Do. 06
Vr. 07 Netbal: Vrystaatdag
Sa. 08 Netbal: Vrystaatdag
Netbal: 0/15-Motsepe Cup (Provinsiaal)
So. 09
Ma. 10
Di. 11 07:45 Alle punte van vakke, geskryf tot 7 Junie, by rekenaar
Wo. 12
Do. 13 07:35 Alle punte van vakke, geskryf tot 11 Junie, by rekenaar
PA-EN-DOGTERAAND (ML Spiessaal)
Vr. 14 Skool sluit
Sa. 15 Netbal: Vrystaatspanne oefenkamp (Bloemfontein)
So. 16 JEUGDAG
Netbal: Vrystaatspanne oefenkamp
Ma. 17 OPENBARE VAKANSIEDAG
Netbal: All Ages – Alle ouderdomme
Di. 18 Netbal: All Ages – Alle ouderdomme
Wo. 19 Netbal: All Ages – Alle ouderdomme
Do. 20 Netbal: All Ages – Alle ouderdomme

DERDE KWARTAAL

JULIE
Ma. 01 Reza de Wet-Tienertoneelfees
Di. 02 Reza de Wet-Tienertoneelfees
Di. 09 Skool heropen
07:35 Alle ontbrekende punte by rekenaar
Kontroleer vraestelle
16:00 Personeelvergadering
Wo. 10 Kontroleer vraestelle
13:45 Alle punteveranderinge by Puntepunt
18:45 VCSV-Bestuursvergadering
Do. 11 Jaarbladfoto’s
07:25 Kontroleer rapporte
Skryf van rapporte
17:00 Rapporte by Skoolhoof
Vr. 12
Sa. 13 18:30 DINEE (ML Spiessaal – R250)
So. 14
Ma. 15 14:00 – 17:00 Drama: OMS-Tienertoneel repetisie
Wo. 17 Bloedskenk
18:45 VCSV
Do. 18 Netbal: Topskole (Boksburg)
18:00 DUITSAAND
Vr. 19 Collegiate Interskole (Bloemfontein)
Netbal: Topskole
Landloop: Liga 5
Sa. 20 Collegiate Interskole
Netbal: Topskole
So. 21 Netbal: Topskole
Ma. 22 14:00 – 17:00 Drama: OMS-Tienertoneel repetisie
Di. 23
Wo. 24 Gee verslae en besprekingspunte in (Ges. BL)
18:45 VCSV
Do. 25 OMS-MUSICAL (ML Spiessaal)
Vr. 26 OMS-MUSICAL (ML Spiessaal)
Landloop: Liga 6
Sa. 27 OMS-MUSICAL (ML Spiessaal)
Applous Finaal
Di. 30 Fraserburg Logan Toneelfees
Wo. 31 Gee BL-verslae en besprekingspunte in (Sek. Skool)
Fraserburg Logan Toneelfees
18:45 VCSV
AUGUSTUS
Do. 01 DINK-OF-SINK-DEBATSKOMPETISIE (Provinsiale rondte)
Fraserburg Logan Toneelfees
Vr. 02 Landloop: Liga 7
Fraserburg Logan Toneelfees
Redenaars: ATKV – nasionaal (Goudini Spa)
Sa. 03 Gauteng Reünie
Landloopliga: Vrystaatproewe
Fraserburg Logan Toneelfees
Debat: ATKV Nasionaal (Goudini)
So. 04
Ma. 05 Drama: ATKV-Tienertoneelkompetisie (Wynand Mouton Teater)
Di. 06 Drama: ATKV-Tienertoneelkompetisie (Wynand Mouton Teater)
17:30 Ges. BL-vergadering (Preprimêre Skool – Sportlokaal)
Wo. 07 Drama: ATKV-Tienertoneelkompetisie (Wynand Mouton Teater)
AHMP 0/15-Tennistoernooi
09:00 Oranje Reünie – Matriektee (Rachel Steynsaal)
17:00 Opening van FNB-Private Wealth Super 12-Hokkietoernooi
(ML Spiessaal)
18:45 VCSV
Do. 08 Drama: ATKV-Tienertoneelkompetisie (Wynand Mouton Teater)
Netbal: 0/18-Finaal (Top 8 SA’2)
AHMP 0/15-Tennistoernooi
FNB-Private Wealth Super 12-Hokkietoernooi
Top 12-0/16-Hokkietoernooi (Paarl)
DSG 014-Hokkietoernooi (Grahamstad)
VERPLIGTE UITNAWEEK: Skool verdaag 12:00
Vr. 09 VROUEDAG
Netbal: 0/18-Finaal (Top 8 SA’2)
AHMP 0/15-Tennistoernooi
17:00 FNB-Private Wealth Super 12-Hokkietoernooi
Top 12-Hokkietoernooi: 0/16A (Paarl)
DSG 014-Hokkietoernooi (Grahamstad)
Sa. 10 Netbal: 0/18-Finaal (Top 8 SA’2)
AHMP 0/15-Tennistoernooi
17:00 FNB-Private Wealth Super 12-Hokkietoernooi
Top 12-Hokkietoernooi (Paarl): 0/16
DSG 014-Hokkietoernooi (Grahamstad)
So. 11 Netbal: 0/18-Finaal (Top 8 SA’2)
DSG 014-Hokkietoernooi (Grahamstad)
Top 12-0/16-Hokkietoernooi (Paarl)
Ma. 12 08:00 Koshuisvergadering – Joostehuis
Gr. 12-vraestelle sirkuleer
Di. 13 Jaarbladfoto’s – ontbrekende sport- + kultuurfoto’s – gr. 8-12
17:30 BL-vergadering (Raadskamer – Sek. Skool)
Wo. 14 Vaandeloorhandiging (na Saalperiode) / Hemde teken (gr. 12)
18:45 VCSV
Do. 15 Bloemhof-Interskole (Stellenbosch)
Vr. 16 Gr. 12-vraestelle by Vakhoof
Bloemhof-Interskole
Sa. 17 Bloemhof-Interskole
Landloop: Vrystaatkampioenskap
So. 18
Ma. 19 19:00 Drama: OMS Tienertoneelopvoering (Dramalokaal)
Di. 20 Montagu Jeug Kunstefees
Wo. 21 Montagu Jeug Kunstefees
Tennis: Absolut Menlo Toernooi
Blokdag vir gr. 12’s
Gr. 12-vraestelle in kluis
18:45 VCSV
Do. 22 VOORLOPIG: Gr. 12-eksamen begin (Departement bepaal)
Montagu Jeug Kunstefees
Tennis: Absolut Menlo Toernooi
Netbal: 0/15-Motsepe Cup (Nasionaal)
18:00 Gr. 9-Ouervergadering: ML Spiessaal (oor vakkeuses)
Vr. 23 Netbal: 0/15-Motsepe Cup (Nasionaal)
Montagu Jeug Kunstefees
Tennis: Absolut Menlo Toernooi
Sa. 24 Montagu Jeug Kunstefees
Tennis: Absolut Menlo Toernooi
So. 25
Ma. 26 Gr. 8-11: Kontrole van Prysuitdelingtoekennings (Sport + Kultuur)
18:00 Drama: Gr. 10 & 11 praktiese eksamen (Dramalokaal)
Di. 27 Gr. 8-11: Kontrole van Prysuitdelingtoekennings (Sport + Kultuur)
Wo. 28 Gr. 8-11: Kontrole van Prysuitdelingtoekennings (Sport + Kultuur)
18:45 VCSV
Do. 29 Gr. 10-11-punte by rekenaar
Gr. 8-11: Kontrole van Prysuitdelingtoekennings (Sport + Kultuur)
12:00 Kontroleer rapporte (gr. 10-11)
OMS-Straatmyl
Vr. 30 Gr. 8-11: Kontrole van Prysuitdelingtoekennings (Sport + Kultuur)
Gr. 10-11-rapporte na Klasbestuurders vir die skryf van opmerkings
Sa. 31
SEPTEMBER
So. 01
Ma. 02 Gr. 11 Skaduwerk
Gr. 10 Ekologiekamp (R…..) – vertrek om 08:00
07:35 Gr. 8-9-punte by rekenaar / gr. 10-11-rapporte by Skoollhoof
12:00 Kontroleer rapporte (gr. 8-9)
13:00 Skool verdaag
14:00 – 17:00 Skryf rapporte
17:00 Rapporte by Skoolhoof
Di. 03 Gr. 11 Skaduwerk
Gr. 10 Ekologiekamp
13:00 Skool verdaag
Wo. 04 Bethlehem Hoërskole Tennistoernooi
Gr. 11 Skaduwerk
Gr. 10 Ekologiekamp
Gr. 8 Kontrole van akademiese toekennings
13:00 Skool verdaag
18:45 VCSV
Do. 05 Bethlehem Hoërskole Tennistoernooi
Gr. 11 Skaduwerk
Gr. 10 Ekologiekamp
Gr. 9 Kontrole van akademiese toekennings
13:00 Skool verdaag
Vr. 06 Bethlehem Hoërskole Tennistoernooi
Gr. 11 Skaduwerk
Gr. 10 Ekologiekamp
11:00 Skool verdaag
12:00 Personeelvergadering oor buitemuurse indeling
Sa. 07 Bethlehem Hoërskole Tennistoernooi
Netbal: Fast 5-toernooi – Vrystaatdag (Zastron)
Landloop: SA-Kampioenskap (Pretoria)
So. 08
Ma. 09 Gr. 10-11: Kontroleer akademiese toekennings
Di. 10 07:30 Jaarbladfoto’s (gr. 8-11: Akademiese toekennings en ontbrekende sport- en kultuurfoto’s)
Klasse wissel
Wo. 11 Kwartaalverslae/Beplannings/Notules ingee
18:45 VCSV
Ma. 16 Debat: Inter (Grey)
Di. 17 07:35 Punte van alle vakke geskryf tot 13 Sept. by rekenaar
07:25 – 09:30 Verkiesing van VRL, sport- en kultuurkapteins
10:00 – 13:00 Klasse wissel – gr. 10-11 oefen vir Prysuitdeling
13:00 Skool verdaag
Wo. 18 07:30 – 10:30 EKSAMEN: gr. 8-11-Afrikaans Stelwerk (TEL VIR NOVEMBER)
VOORLOPIG: Gr. 12-eksamen eindig
07:30 Gr. 8 oefen vir Prysuitdeling
10:30 Gr. 12 – Ma. + Di. se punte by rekenaar
11:00 – 13:00 Klasse wissel – gr. 9 oefen vir Prysuitdeling
Gr. 11 vertrek na Matriekafskeidvenue
13:00 Skool verdaag
Do. 19 07:30 – 10:30 EKSAMEN: gr. 8-11 Engels Stelwerk (TEL VIR NOVEMBER)
07:25 – 09:00 Matrieks by skool
07:25 – 07:45 Gr. 12-kontroleer Wo. se vak en rapport
07:45 – 08:15 Klasbestuurder kontroleer akademiese toekennings
08:15 – 09:00 Neem akademiese foto’s
10:30 – 11:30 Pouse – Gr. 11 hou kousbegrafnis
11:30 – 12:00 Registerperiode – deel rapporte uit
12:00 Skool verdaag
18:30 MATRIEKAFSKEID
Vr. 20 Skool sluit
Sa. 21
So. 22
Ma. 23 Netbal: Fast 5-toernooi (Nasionaal)
Di. 24 ERFENISDAG
Netbal: Fast 5-toernooi (Nasionaal)
Sa. 28 Wes-Kaap Reünie (Stellenbosch)

VIERDE KWARTAAL

OKTOBER
Di. 01 Skool heropen
Wo. 02 08:00 PRYSUITDELING (ML Spiessaal)
18:00 Afsluiting van matrieks in Joostehuis
Do. 03 Pouse: Bekendmaking van spokies
Redenaars: Oppie Tong – nasionaal
18:00 VCSV-afsluiting
Vr. 04 VERPLIGTE UITNAWEEK – SKOOL VERDAAG OM 13:00
Koshuis VRL-kamp (Amanzi) – vertrek 12:00 (R200)
Redenaars: Oppie Tong – nasionaal
VCSV-Kringleidsterkamp (R430)
Sa. 05 Koshuis VRL-kamp
VCSV-Kringleidsterkamp
Atletiek: MTN Grey/Oranje-byeenkoms (Mangaung Stadion)
Swem: Menloparkgala (Pretoria)
Debat: Dink of Sinkkompetisie – Landsfinaal
So. 06 Koshuis VRL-kamp – keer terug teen 11:00
VCSV-Kringleidsterkamp
Ma. 07 07:30 Begrotingsvergadering in Joostehuis
Di. 08
Wo. 09 Bloedskenk
Laaste saalperiode en Buddydag
Gee BL-verslae en besprekingspunte in (Ges. BL)
18:45 VCSV
Do. 10 Gr. 12: Laaste akademiese dag in die skool

Vr. 11 09:00 – 11:00 Matrieks: Eksamenvergadering / Ondertekening van onderneming
Skool VRL-kamp (Amanzi) – vertrek 12:00 (R200)
VCSV-Kringleidsterkamp (R430)
Sa. 12 Skool VRL-kamp (Amanzi)
VCSV-Kringleidsterkamp
Atletiek: JP Botha Jim Fouché Uitnodigingsbyeenkoms (Mangaung Stadion)
Redenaars: Radikaal – nasionaal
So. 13 Skool VRL-kamp (Amanzi) – keer terug teen 11:00
VCSV-Kringleidsterkamp
Ma. 14 Gr. 8-11-vraestelle sirkuleer
Di. 15 07:45 Afskeid van matrieks: Hokkieveld / Voortrekkernooientjie / Kerkafsluiting
10:00 – 11:00 Gr. 11’s: Inwyding van matriektrap en vierkant
Wo. 16 Gee BL-verslae en besprekingspunte in (Sek. Skool)
18:45 VCSV
Do. 17 OMS-Pretgala
Vr. 18 Gr. 8-11-vraestelle by Vakhoof
Duitse Kersmark (ML Spiessaal)
Sa. 19 Duitse Kersmark
So. 20
Ma. 21
Di. 22 17:30 Ges. BL-vergadering
Vr. 25 MASKERBAL (ML Spiessaal)
Ma. 28 Infolêer se inligting by A. de Klerk
Di. 29 17:30 BL-vergadering Sek. Skool (Raadskamer)
Wo. 30
Do. 31 Gr. 8-11-vraestelle in kluis
Blokdag vir gr. 10-11
NOVEMBER
Vr. 01 VOORLOPIG: Gr. 8-11-eksamen begin (Deur Departement bepaal)
Begin SIP-lêer afhandel
Vr. 15 Jaar- en dagbeplannings / Notules ingee
SIP-lêer afgehandel
DESEMBER
Wo. 04 Skool sluit vir leerders
Vr. 06 Skool sluit vir personeel

© 2019 OranjeMeisies.co.za - All rights reserved. Privacy | CMS | #WebDesigns since 1999

Ons Skool

Die C&N Meisieskool Oranje in Bloemfontein is ’n oopkop-skool wat tred hou met die moderne wêreld sonder om Christelike waardes, betekenisvolle tradisies en hoëgehalte-onderwys weg te gooi.

Lees meer...


Oranje het ’n uitstekende akademiese rekord. Die skool het in 2018 oudergewoonte onder die top 50 skole in die Vrystaat geëindig.

Vyf leerders het onder die top 50 akademiese slimkoppe in die Vrystaat geëindig.

Lees meer...


Kultuur

Oranje is ‘n skool waarin die kultuurbedrywighede net so belangrik soos die sportbedrywighede is. Die veelsydigheid van aktiwiteite en die leerderdeelname is genoeg bewys hiervan.

Lees meer...


Sport

Oranje beskik oor toegewyde en professionele afrigters en maak ook van goed gekwalifiseerde buite-afrigters gebruik. 

Alhoewel ons baie trots is op ons nasionale en provinsiale sportlui, is die skep van geleenthede vir almal ’n groot prioriteit.

Lees meer...

 


Kontak Ons

3 Harry Smithstraat, Arboretum,
Bloemfontein, 9301

+27 (0) 51 4474681

Volg Ons